כולם נאחזים בתוצאות הסקרים כדי לבנות כל מיני טיעונים פוליטיים, ובאותו זמן גם קובעים (ובצדק) שהסקרים מוטים ולא שווים הרבה. אז ניסיתי משהו קצת אחר (בפעם השניה), ניסוי-סקר פתוח ושקוף ובלי מימון (ועם הטיות משל עצמו).

סקר בחירות פתוח 2022
סקר בחירות פתוח 2022. רק שלוש שאלות אנונימיות.
סקר בחירות פתוח

רק 3 שאלות, כל המידע זמין לכולם. מה אפשר לראות ואיך זה עובד ואיך אני יודע שלא כולם רמאים פה?

3 שאלות:

מה כוונתך להצביע בבחירות?

מה הצבעת בפעם הקודמת?

מה הצבעת בפעם שלפני?

זה לא סקר רשמי, אין לי ניסיון וידע כמו אנשים רציניים שעוסקים בתחום ואני מניח שיש תיאוריה שלמה בנושא.

מה כן - בפעם הקודמת, יצא קצת אחרי רוב הסקרים הרשמיים ברמת דיוק (תיקו עם הסוקר של ישראל היום בשגיאה ממוצעת) וראו טרנדים וכו. למיטב ידיעתי הסקר פה היה הכי טוב בניבוי כשלונם היחסי של סהר ובנט (מצחיק לקרוא לזה כשלון, הוא היה ראש ממשלה אחר כך) ובהצלחה היחסית של כחול לבן. למשל.

הסקר הפתוח לבחירות לכנסת ה-24 - סיכום
התפרסמו תוצאות הבחירות לכנסת ה24. זמן לחזור לאחור לסקר הפתוח ולסכם. לפני חודשיים היה לי רעיון. לראות אם אפשר לחזות את תוצאות הבחירות לכנסת באמצעות שתי שאלות בלבד. עכשיו התפרסמו התוצאות הרשמיות. באופן שאותי קצת הפתיע, הסקר הפתוח היה די קרוב לתוצאות האמת. זה באמצעות שתי שאלות בלבד שפרסמתי בעיקר

כל מידע ההצבעות זמין ומתעדכן בפורמט סי-אס-וי.

עכשיו לשאלות שישר עולות - מה עושים עם הטיות מדגם, הצבעות כפולות ורמאים? זוכרים שזה רק ניסוי, אני לא מתיימר. בכל אופן מה עושים?

קודם כל מה עושים עם רמאויות. אין לי מכונת אמת (וגם לא לסוקרים אחרים). יש מנגנון ״ניקוי רעשים״ שבונה על זה שהרוב לא משקרים כשלא חייבים, ואם כן אז הכל אבוד גם ככה :/ אולי אפרט מתישהו ומי שמתעניין פנו אלי.

מה עושים עם הצבעות כפולות. החלטתי לא להכריח אימות (נניח עם טלפון) כדי לשמור הכל פשוט וגם וואלאק יש לי דיי ג׳וב וזמן מוגבל. אולי בבחירות הבאות… אני כן מקשה על הצבעות כפולות במידה מסויימת ויודע קצת לזהות אותן בדרכים טכניות שונות ומשונות.

מה עושים עם הטיות מדגם. הכי טוב כנראה מדגם אקראי. את זה אין לאף סוקר, בין היתר לא כולם רוצים לענות על סקרים. אז יש הטיות תמיד וגם פה ואולי יותר. על חלקן אני יודע להתגבר ולהעריך את מידתן בעזרת כלים של ״דאטה סיינס״ כמו שאומרים. גם על זה קצת פירטתי בעבר בקישור שלמעלה.

חוץ מזה, זה כל הכיף וזו הנקודה. לראות אם אפשר, בסקר פתוח בלי מגבלות ורק עם 3 שאלות (האמת שאפילו רק עם 2), לחזות את תוצאות הבחירות ודברים מעניינים בדיוק לא רע.

ככה זה נראה אחרי קצת פחות מ-100 הצבעות ראשונות. מעניין.

הצביעו! ושתפו את המידע בקישור ושחקו איתו והפיצו בכיף. גיליתם משהו מעניין? ספרו לי

סקר בחירות פתוח 2022
סקר בחירות פתוח 2022. רק שלוש שאלות אנונימיות.
סקר בחירות פתוח

טלח.